skryp Bing
Jakie są najlepsze warzywa na balkon
Jakie są najlepsze warzywa na balkon

Zainteresowanie wszystkim tym co EKO z roku na rok rośnie i spotykamy coraz więcej osób, które szukają sposobów na to, by wprowadzać w swoim życiu ekologiczne rozwiązania. Wśród tych propozycji, które z roku na rok zyskują zwolenników jest przygotowywanie własnych warzywno - ziołowych upraw na balkonie. W obecnym budownictwie mieszkaniowym przygotowywane balkony stanowią coraz większą przestrzeń, w związku z czym stają się coraz częściej namiastką ogrodu w domu, są specjalnie aranżowane i uzupełniane dodatkowo uprawami własnych warzyw i ziół. Dlaczego warto taką uprawę prowadzić, jakie warzywa na balkon można wybrać i jakie zastosować rozwiązania przy uprawie? O tym znajdziecie informacje poniżej, zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem. 

czytaj całość »
Jakie rośliny hodować na balkonie, aby było modnie i atrakcyjnie?
Jakie rośliny hodować na balkonie, aby było modnie i atrakcyjnie?

Coraz większe balkony jakie powstają w blokach sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na przygotowanie aranżacji balkonu, która stanie się namiastką ogrodu w domu. Profesjonalne aranżacje przestrzeni balkonowej cieszą się coraz większą popularnością. Warto zastanowić się jak przygotować balkon, by w ciepłe dni stał się miejscem wypoczynku i relaksu dla całej rodziny. Skoro ma być to namiastka ogrodu trzeba postawić na atrakcyjne rośliny, które dadzą dużo zieleni. Jakie propozycje obecnie są najbardziej popularne, które rośliny będą dawały naturalna osłonę balkonu? Podpowiedzi i inspiracje znajdziecie poniżej, zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym wpisem. 

czytaj całość »
Najmodniejsze tworzywa do ogrodu i na balkon w 2022 roku.
Najmodniejsze tworzywa do ogrodu i na balkon w 2022 roku.

Tworząc aranżację balkonu, ogrodu czy tarasu każdy może szukać rozwiązań odpowiadających jego oczekiwaniom. Pomysłów na wykonanie aranżacji jest co nie miara, wśród nich można znaleźć różne materiały jakie przy aranżacji się wykorzystuje. Szukając atrakcyjnych propozycji warto będzie wziąć pod uwagę również to jakie panują na rynku trendy, oraz mieć na uwadze to jaką przestrzeń do stworzenia ogrodu będzie się posiadało. O ile w grę wchodzi ogród czy taras te możliwości jakie są dostępne będą zróżnicowane. Jeśli w grę wchodzi balkon trzeba się liczyć z tym, że ta przestrzeń jest mniejsza i koniecznie będzie trzeba szukać rozwiązań, które pozwolą maksymalnie wykorzystać przestrzeń tworząc miejsce, w którym spędzanie czasu będzie przyjemnością.

czytaj całość »
Jakie donice na taras wybrać? Jakie doniczki na balkon są najlepsze? Wskazówki, inspiracje
Jakie donice na taras wybrać? Jakie doniczki na balkon są najlepsze? Wskazówki, inspiracje

Atrakcyjna aranżacja balkonu uzależniona jest od wielu czynników. Z jednej strony trzeba mieć na uwadze dostępną przestrzeń, w ramach której aranżacja będzie realizowana, z drugiej pomysł na to jak możliwie najlepiej ją wykorzystać. Przygotowywane obecnie przez deweloperów balkony są coraz większe więc i możliwości aranżacji tej przestrzeni są inne niż w czasach, gdy balkony były bardzo małe. Dlatego w sklepach ogrodniczych znajdziemy wiele ciekawych propozycji, które będzie można wykorzystać, gdy chce się aranżować czy to balkon czy taras. Podstawa aranżacji takiej przestrzeni będzie zawsze roślinność, dlatego jej odpowiednie dobranie na balkon czy taras będzie kluczową kwestią, na którą warto będzie zwrócić uwagę. 

czytaj całość »
Jak urządzić balkon w bloku. Moja strefa relaksu
Jak urządzić balkon w bloku. Moja strefa relaksu

Jak urządzić balkon w bloku - strefa relaksu w domu

W blokach z okresu PRL balkon najczęściej był niewielkim dodatkiem do mieszkania nie większym niż 3-4 metry kwadratowe. Obecnie sytuacja wygląda już nieco inaczej i balkony z jakimi możemy się spotkać w nowym budownictwie są znacznie większe. Coraz więcej firm deweloperskich decyduje się je określać loggiami. Dostając 7-8, niekiedy 10 czy 12 metrów kwadratowych można już pomyśleć o ciekawej aranżacji tej przestrzeni, by w przestrzeni miejskiej stworzyć sobie namiastkę ogrodu. Jakie rozwiązania warto tam zastosować, by mieć praktyczną, funkcjonalną i estetyczną przestrzeń?

czytaj całość »
Jakie kwiaty na balkon wybrać. Od czego zacząć

Surfinie na tarasie

 

Chcąc w przestrzeni miejskiej stworzyć dla siebie namiastkę ogrodu trzeba wykorzystać potencjał jaki daje nam balkon. W nowoczesnym budownictwie coraz częściej powierzchnie balkonów są spore więc można ciekawie je aranżować. Niezależnie od estetycznych upodobań konkretnej osoby tym rozwiązaniem, które ma ponadczasowy charakter są kwiaty. Planując stworzenie na balkonie namiastki ogrodu nie można zapominać, że właśnie wybór odpowiednich kwiatów będzie kluczową kwestią. 

czytaj całość »
Zioła na balkonie? Co warto hodować?
Zioła na balkonie? Co warto hodować?

Balkony w blokach, które oferują nam coraz większą przestrzeń stają się dla wielu osób namiastką własnego ogrodu. Między innymi dlatego ciągle szuka się pomysłów na to jak balon wykończyć, wyposażyć, jakie rozwiązania zastosować, by stworzyć przestrzeń ciekawą estetycznie i funkcjonalną. Na uwadze warto mieć między innymi roślinność jaką będzie można wykorzystać na balkonie. Do niej zaś zaliczyć można zioła, które doskonale zastępują kwiaty, a jednocześnie dostarczą świetnego smaku do kuchni. W ofercie przygotowanej przez sklep Ogród i Dom można liczyć na świetny wybór donic, w których balkonowe zioła będą się mogły znaleźć. 

czytaj całość »
Technorattan czy rattan? Co wybrać na balkon?
Technorattan czy rattan? Co wybrać na balkon?

Tworząc wyposażenie balonu należy szukać atrakcyjnych rozwiązań estetycznych, które sprawią, że balkon stanie się namiastką ogrodu i spędzanie tam czasu będzie czystą przyjemnością. Jeśli balkon posiada odpowiednią przestrzeń należy mieć na uwadze wykorzystanie mebli, które pomogą stworzyć przestrzeń wypoczynkową i akcesoria, które sprawią, że balkon będzie się świetnie prezentował. Zaglądając do oferty przygotowanej przez sklep Ogród i Dom można zauważyć, że do najbardziej popularnych materiałów zalicza się obecnie rattan i technorattan. W związku z tym warto się im przyjrzeć, zobaczyć co je różni i jaki materiał warto wybrać. 

czytaj całość »
Nowoczesne osłony balkonowe - poznaj trendy
Nowoczesne osłony balkonowe - poznaj trendy

Balon w bloku to dla wielu szansa na to, by spędzać miło czas na świeżym powietrzu, korzystając z namiastki ogrodu, który przy odpowiednim przygotowaniu będzie stanowił miejsce, gdzie będzie można zadbać o swoją prywatność. Takiej zaś nie dostaniemy w publicznych parkach. Dlatego coraz więcej osób zwraca uwagę na rozwiązania, które można na balkonie zastosować, by stworzyć tam ciekawie prezentująca się atrakcyjną przestrzeń. Wśród tych elementów, o jakie warto zadbać znajdują się także osłony balkonowe. Znajdujące się między innymi w ofercie sklepu Ogród i Dom będą szansą na estetyczne i funkcjonalne wykończenie balkonu. Poznajcie najbardziej popularne trendy. 

czytaj całość »
Jak zasłonić się od sąsiadów? Maty na balkon
Jak zasłonić się od sąsiadów? Maty na balkon

Dla tych, którzy chcą wykończyć balkon tworząc tam swój mini ogród w sklepach przygotowanych jest bardzo wiele różnych produktów, po które będzie można sięgnąć. Tymi zróżnicowanymi materiałami można tworzyć praktyczną funkcjonalną przestrzeń. Można również zadbać o stworzenie takich warunków, w których łatwiej będzie chronić się przed warunkami atmosferycznymi czy też będzie można zadbać o swoją prywatność. Ta ostatnia kwestia jest szczególnie brana pod uwagę, gdy wybiera się osłony balkonowe. Warto więc zobaczyć co można znaleźć w sprzedaży i jakie propozycje pozwolą zachować prywatność na balkonie. 

czytaj całość »
Jak urządzić balkon? Najlepsze inspiracje
Jak urządzić balkon? Najlepsze inspiracje

Wiosna to czas, w którym będzie można pomyśleć o aranżacji balkonu. Wiele osób zastanawia się jak tą przestrzeń w bloku ciekawie zaaranżować, by stworzyć praktyczną, funkcjonalną przestrzeń. Tych kilka dodatkowych metrów w mieszkaniu, które pozwolą spędzić czas na świeżym powietrzu. W związku z tym warto pomyśleć o tym jak ta przestrzeń może być zaaranżowana, by dało się ją maksymalnie wykorzystać. To jakie możliwości będzie można wybierać uzależnione będzie w dużej mierze od przestrzeni jaką będzie się miało do dyspozycji. Można jednak mówić o kilku ciekawych pomysłach, które będzie warto wykorzystać niezależnie od wielkości balkonu i które będą się doskonale sprawdzać. 

czytaj całość »
Jak prawidłowo wykonać osłonę przed wiatrem na balkon?
Jak prawidłowo wykonać osłonę przed wiatrem na balkon?

Balkon to miejsce, które wiele osób traktuje jako przedłużenie mieszkania i świetny sposób na to, by stworzyć sobie komfortowe miejsce, w którym będzie można miło spędzać czas korzystając ze świeżego powietrza bez konieczności wychodzenia z domu. Dobrze zagospodarowany balkon pozwoli na stworzenie funkcjonalnej przestrzeni, która stanie się namiastką ogrodu. Przygotowując swój wymarzony balon warto pamiętać, że znajdujące się na wyższych kondygnacjach mieszkania narażone są między innymi na działanie wiatru. Dlatego warto zadbać o rozwiązania, które będą osłaniać balkon przed wiatrem. 

czytaj całość »
Maty rattanowe - charakterystyka i sposoby montażu
Maty rattanowe - charakterystyka i sposoby montażu

Przestronny i dobrze nasłoneczniony balkon to marzenie każdego z nas. Jednak, aby móc w pełni korzystać z uroków wypoczynku na balkonie, trzeba także odpowiednio zaaranżować dostępną przestrzeń. W tym celu warto zdecydować się na zakup nowoczesnej osłony balkonowej, która zapewni nam komfort i intymność podczas upragnionego relaksu. Dlatego dzisiaj podpowiemy Wam, czym można osłonić balkon i na co należy zwrócić uwagę, wybierając matę balkonową.

czytaj całość »
Jakie osłony na balkon i do ogrodu
Jakie osłony na balkon i do ogrodu

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem balkonu, tarasu czy ogrodu z pewnością cenisz sobie spokojne chwile, kiedy nikt Ci nie przeszkadza, a Ty z filiżanką ulubionej kawy lub herbaty możesz usiąść i się zrelaksować na zewnątrz swojego domu czy mieszkania.

Niestety w wielu przypadkach, zwłaszcza w nowo budowanych osiedlach balkony czy tarasy są umieszczone bardzo blisko siebie, a małe ogródki nie zapewniają prywatności od sąsiadów. Jednak nie tylko brak prywatności, ale także wietrzna pogoda mogą zepsuć miłe chwile na zewnątrz.

czytaj całość »
Donice ze stali nierdzewnej
Donice ze stali nierdzewnej

Dom bez kwiatów wygląda smutno. Większość osób decyduje się na posiadanie jakichś roślin, żeby ożywić swoje wnętrze. W niektórych domach goszczą nawet sztuczne kwiaty. Wszystko po to, aby uatrakcyjnić swoje mieszkanie. Wybierając kwiaty, można się kierować aspektem wizualnym. Jednak wybór odpowiedniej donicy może być nie lada wyzwaniem. Najlepiej, żeby była solidna, praktyczna i mogłaby jeszcze dobrze wyglądać. Zawsze można się zdecydować na donice ze stali nierdzewnej. Powinny sprostać wszystkim wymaganiom. Ponadto wybierając tego typu donice, ma się pewność, że będą pasowały zarówno do mieszkania, jak i na balkon, a nawet do ogrodu.

czytaj całość »
Nowoczesne donice kompozytowe Kama Flower
Nowoczesne donice kompozytowe Kama Flower

Nowoczesne donice kompozytowe Kama Flower 

Donice Kama Flower powstały w odpowiedzi na wymagania klientów oraz wyzwania designerskie w świecie ogrodniczym. Ich potencjał drzemie w trwałości materiału, mocnych kolorach, gładkiej fakturze. Donice kompozytowe ozdabiają ogrody oraz przestrzenie publiczne i nadają barwy nawet najbardziej opornym ogrodom do aranżacji. Wykonane ręcznie z wytrzymałego tworzywa w rozmiarach od S do XXL ozdobią Twój ogród i dodadzą mu charakteru nawet w pochmurne dni. Donice swoim błyskiem i perfekcyjną głębią koloru rozświetlają każde mieszkanie, biuro jak i hotel.

Nasze donice sprawdziły się u wielu wymagających klientów, którzy stawiają na solidne wykonanie oraz nowoczesny wystrój ogrodu. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz opiniami naszych klientów.

czytaj całość »
Donice kompozytowe - wybór bez kompromisu
Donice kompozytowe - wybór bez kompromisu

W momencie, w którym zastanawiasz się, co zmienić w swoim ogrodzie bądź w przestrzeni wokół własnego domu i innych, ważnych dla Ciebie miejsc, najczęściej decyzja dotyczy donic. Doniczki ogrodowe są jednym z najchętniej wybieranych produktów, które bez spekulacji dodają uroku. Ciężko jednak znaleźć takie, które odpowiadałyby oczekiwaniom klientów. Niedopasowany kształt, mały wybór kolorów i słaba jakość materiałów - to tylko jedne z niewielu negatywnych cech dostępnych na rynku donic. 

Z pomocą przychodzą donice ogrodowe firmy Ogród i Dom - Kama Flower. Marka oferuje ogrom różnorodnych donic, które wykonane zostały z najlepszych jakościowo tworzyw. dzięki czemu możesz mieć gwarancję długotrwałego użytkowania. Zobacz więcej 

czytaj całość »
Donice z technorattanu - modny design i wysokiej jakości materiały
Donice z technorattanu - modny design i wysokiej jakości materiały

Donice z technorattanu - modny design i wysokiej jakości materiały 

Kwadratowe i prostokątne donice technorattanowe to idealne rozwiązanie dla twojego tarasu czy ogrodu. Solidne wykonanie tego typu donicy, zapewni wytrzymałość na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne czy zmienne warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Nowoczesny design sprawdzi się w każdej przestrzeni, stanowiąc jej oryginalne uzupełnienie. 

czytaj całość »
Ponadczasowe maty technorattanowe - funkcjonalne wykończenie zewnętrznych przestrzeni
Ponadczasowe maty technorattanowe - funkcjonalne wykończenie zewnętrznych przestrzeni

Obserwując najmodniejsze aranżacje zewnętrznych przestrzeni wypoczynkowych można śmiało stwierdzić, że plecionkowy trend wręcz nimi zawładnął. Wśród plecionek zdecydowanie króluje stylowy rattan. Rattanowe meble oraz dekoracje ogrodowe zdobywają coraz więcej serc amatorów atrakcyjnego wystroju. Podczas gdy tradycyjny i naturalnie starzejący się rattan polecany jest miłośnikom ekologii, zwolennicy nowoczesnego wzornictwa z pewnością zauroczą się równie lekkim w wizualnym odbiorze technorattanem. Coraz bardziej popularnym elementem zewnętrznych stref relaksu stają się eleganckie maty technorattanowe. Nic dziwnego. Produkt ten posiada wiele atrybutów, jest wyjątkowo praktyczny i zawsze prezentuje się efektownie. 

czytaj całość »
Taśmy panelowe ogrodzeniowe
Taśmy panelowe ogrodzeniowe

Taśmy panelowe

Ogrodzenia panelowe cieszą się od wielu lat ogromną popularnością wśród prywatnych inwestorów. Są stosunkowo tanie, nie wymagają budowy fundamentu, a prostota ich wykonania sprawia, że cały proces powstawania takiego płotu nie zajmuje zbyt dużo czasu. Rozwiązania te wydają się być pozbawione wad, ale bardzo szybko okazuje się, że nie dają prywatności oraz nie chronią przed wzrokiem przechodniów i wścibskich sąsiadów. Co zrobić, by rozwiązać ten problem bez kosztownej wymiany ogrodzenia? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl