skryp Bing
Rattanowe meble w ogrodzie. Dobierz do nich odpowiednie donice!
Rattanowe meble w ogrodzie. Dobierz do nich odpowiednie donice!

Decydując się na zakup mebli ogrodowych można liczyć na bardzo wiele ciekawych propozycji, wśród których, każdy może wybierać odpowiednie dla siebie i swoich upodobań. Wśród tych różnych propozycji znajdują się zarówno meble wykonywane z materiałów naturalnych jak i propozycje mebli wykonanych ze sztucznego materiału jak technorattan charakteryzujący się wysoką jakością. Nieustannie jednak do tych najbardziej popularnych propozycji zaliczyć można meble naturalne, wśród których znajdują się te wykonane z rattanu albo takie wykonane z wikliny. W obu przypadkach mamy do czynienia z meblami, które świetnie się prezentują, ale jednocześnie są również taką propozycją, która narażona jest na zniszczenie pod wpływem czynników atmosferycznych. Wybierając określony materiał na meble ogrodowe warto także postarać się o odpowiednie propozycje jeśli chodzi o dodatki, które poza meblami będą wykorzystywane w takim miejscu.

czytaj całość »
Ogrodzenia wiklinowe, sposób aby upiększyć swój ogród, taras, balkon i dom
Ogrodzenia wiklinowe, sposób aby upiększyć swój ogród, taras, balkon i dom

Wiklina to bardzo popularny w Polsce materiał, który ma naturalny charakter i dlatego chętnie wykorzystywany do dekoracji szczególnie na balkonach, tarasach czy w ogrodach, gdzie stosowanie naturalnych materiałów cieszy się bardzo dużą popularnością i często możemy się z nimi spotkać. To między innymi propozycja wzbudzająca spore zainteresowanie ze względu na ciekawą estetykę. Poza kwietnikami czy pergolami oraz wyplatanymi ozdobami ciekawą propozycją może być również wiklinowe ogrodzenia czy osłony wykonane z wikliny. To ciekawa propozycja, na którą warto zwrócić uwagę planując wykonanie w ogrodzie czy na tarasie ogrodzenia albo przygotowując osłony balkonowe.

czytaj całość »
Jakie są zalety donic z polietylenu
Jakie są zalety donic z polietylenu

Dostępne na rynku donice to obecnie bardzo wiele ciekawych propozycji, wśród których każdy może szukać rozwiązań odpowiadających jego indywidualnym oczekiwaniom. Warto mieć na uwadze między innymi dostępne w ofercie Ogród i Dom propozycje, gdzie w sklepie pojawia się wiele ciekawych rozwiązań i donice wykonywane z różnego rodzaju materiałów. Wśród licznych propozycji znajdują się między innymi donice z włókna szklanego, donice ceramiczne, technorattanowe czy zyskujące w ostatnich latach wielu zwolenników donice polietylenowe. To właśnie ten ostatni materiał w ostatnim czasie zaczyna stawać się coraz bardziej popularny i przez niektórych określany jest jako przyszłość ogrodnictwa. Warto więc bliżej mu się przyjrzeć, by zrozumieć jakie zalety kryją się za takimi donicami.

czytaj całość »
Jak założyć taśmę ogrodzeniową
Jak założyć taśmę ogrodzeniową

Zainteresowanie metodami, dzięki którym będzie można skutecznie zadbać o swoją prywatność w ogrodzie jest z roku na rok coraz większe i okazuje się, że wiele osób szuka rozwiązań, dzięki którym będzie można sobie taką prywatność zagwarantować. W ofercie sklepu Ogród i Dom pojawiają się różne materiały, które mogą takie działania ułatwiać. Mając je na uwadze warto będzie wybrać te, które w praktyce sprawdzą się najlepiej i z jednej strony stworzą faktycznie efektywną barierę z drugiej poza tym, że będą dobrze osłaniać, będą również wykonane w taki sposób, że charakteryzować się będą trwałością. Wśród tych propozycji cieszących się sporym zainteresowaniem znajduje się również taśma ogrodzeniowa.

czytaj całość »
Jak sadzimy rośliny w donicach Lechuza
Jak sadzimy rośliny w donicach Lechuza

Każdy miłośnik roślin, który decyduje się na to, by prowadzić swoje balkonowe albo tarasowe uprawy powinien szukać rozwiązań, dzięki którym prowadzenie upraw przynosić będzie lepsze efekty. Na uwadze warto mieć różne dostępne rozwiązania, zmieniające się podłoża czy dostępne różne propozycje jeśli chodzi o donice, w których uprawy mogą być prowadzone. W przypadku donic z atrakcyjną ofertą przychodzi sklep Ogród i Dom, gdzie dostępne są w sprzedaży zróżnicowane donice. Wśród licznych dostępnych, każdy może wyszukać rozwiązań odpowiadających jego indywidualnym oczekiwaniom. Na uwadze, należy na pewno mieć, cieszące się sporą popularnością donice Lechuza.

czytaj całość »
Jak osonić balkon i nie wydać zbyt wiele
Jak osonić balkon i nie wydać zbyt wiele

Każdy kto ma własny balkon albo taras doceni to miejsce, jako to, w którym będzie można stworzyć przestrzeń do spędzania czasu wolnego. Możliwości jakie dostajemy w przypadku aranżacji tej przestrzeni są rozmaite. Warto więc zadbać z jednej strony o ciekawą estetykę takich miejsc, a z drugiej pomyśleć również o tym jakie elementy wykorzystać by stworzona przestrzeń była funkcjonalna. Do tych kwestii, które warto mieć na uwadze zaliczyć można również kwestię prywatności. Niekiedy jest to lekceważone, a chyba nikt nie chce mieć takiej sytuacji, w której odpoczywając na balkonie czy tarasie musi zmagać się z wzorkiem sąsiadów. Chcąc zapewnić sobie wysoki poziom prywatności można zdecydować się na różnego rodzaju osłony balkonowe.

czytaj całość »
Jak dbać o donice z technorattanu
Jak dbać o donice z technorattanu

Przygotowując swój wymarzony ogród czy aranżację balkonu można decydować się na wiele modnych elementów wyposażenia, na które można się zdecydować. Oczywiście czy to ogród, taras czy balon najważniejszym elementem budującym tam atmosferę będzie roślinność. Warto mieć to na uwadze i decydować się na elementy roślinności, które sprawią, że to miejsce będzie miało przytulny charakter, będzie tam można miło spędzać czas wolny. Na uwadze warto mieć różne rozwiązania, jeśli chodzi o to jak roślinność będzie osadzona. Jednak to co bardzo istotne to dbanie o naturalność. Dlatego wśród popularnych propozycji jakie znajdziemy w sprzedaży w sklepie Ogród i Dom są również donice z technorattanu.

czytaj całość »
Donice z włókna szklanego - wady i zalety
Donice z włókna szklanego - wady i zalety

Przygotowując aranżację balkonu albo planując stworzenie atrakcyjnej przestrzeni na tarasie powinno się mieć na uwadze możliwość zastosowania różnych dodatków, które poprawią estetykę takiego miejsca. Wśród tych elementów, które cieszą się niezmiennie dużą popularnością znajduje się rzecz jasna różnego rodzaju roślinność, którą będzie się w takim miejscu wykorzystywać. Stworzenie zielonej przestrzeni wymaga jednak odpowiedniej aranżacji i użycia dodatków, które pozwolą na atrakcyjne umiejscowienie roślin. W ofercie przygotowanej przez sklep Ogród i Dom znaleźć można szeroki wybór donic służących atrakcyjnej prezentacji roślin. Warto mieć to na uwadze, zapoznać się z dostępnymi propozycjami. Wśród nich znajdują się między innymi donice z włókna szklanego, którym chcemy poświęcić poniższy wpis.

czytaj całość »
Donice podświetlane, co warto wiedzie przed zakupem
Donice podświetlane, co warto wiedzie przed zakupem

Zaglądając do sklepów, które oferują elementy dekoracyjne przeznaczone na balkon, taras czy do ogrodu spotkać będziemy mogli wiele ciekawych propozycji, wśród których bez wątpienia będzie można spotkać również te elementy, które przeznaczone są do oprawy roślinności. Donice jakie oferuje miedzy innymi sklep Ogród i Dom to wiele atrakcyjnych propozycji, wśród których znajdują się donice wykonane z różnych materiałów, w różnych kształtach i kolorach, dlatego każdy może wybrać odpowiednie propozycje dla siebie.

czytaj całość »
Jakie są najlepsze warzywa na balkon
Jakie są najlepsze warzywa na balkon

Zainteresowanie wszystkim tym co EKO z roku na rok rośnie i spotykamy coraz więcej osób, które szukają sposobów na to, by wprowadzać w swoim życiu ekologiczne rozwiązania. Wśród tych propozycji, które z roku na rok zyskują zwolenników jest przygotowywanie własnych warzywno - ziołowych upraw na balkonie. W obecnym budownictwie mieszkaniowym przygotowywane balkony stanowią coraz większą przestrzeń, w związku z czym stają się coraz częściej namiastką ogrodu w domu, są specjalnie aranżowane i uzupełniane dodatkowo uprawami własnych warzyw i ziół. Dlaczego warto taką uprawę prowadzić, jakie warzywa na balkon można wybrać i jakie zastosować rozwiązania przy uprawie? O tym znajdziecie informacje poniżej, zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem. 

czytaj całość »
Jakie rośliny hodować na balkonie, aby było modnie i atrakcyjnie?
Jakie rośliny hodować na balkonie, aby było modnie i atrakcyjnie?

Coraz większe balkony jakie powstają w blokach sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na przygotowanie aranżacji balkonu, która stanie się namiastką ogrodu w domu. Profesjonalne aranżacje przestrzeni balkonowej cieszą się coraz większą popularnością. Warto zastanowić się jak przygotować balkon, by w ciepłe dni stał się miejscem wypoczynku i relaksu dla całej rodziny. Skoro ma być to namiastka ogrodu trzeba postawić na atrakcyjne rośliny, które dadzą dużo zieleni. Jakie propozycje obecnie są najbardziej popularne, które rośliny będą dawały naturalna osłonę balkonu? Podpowiedzi i inspiracje znajdziecie poniżej, zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym wpisem. 

czytaj całość »
Najmodniejsze tworzywa do ogrodu i na balkon w 2022 roku.
Najmodniejsze tworzywa do ogrodu i na balkon w 2022 roku.

Tworząc aranżację balkonu, ogrodu czy tarasu każdy może szukać rozwiązań odpowiadających jego oczekiwaniom. Pomysłów na wykonanie aranżacji jest co nie miara, wśród nich można znaleźć różne materiały jakie przy aranżacji się wykorzystuje. Szukając atrakcyjnych propozycji warto będzie wziąć pod uwagę również to jakie panują na rynku trendy, oraz mieć na uwadze to jaką przestrzeń do stworzenia ogrodu będzie się posiadało. O ile w grę wchodzi ogród czy taras te możliwości jakie są dostępne będą zróżnicowane. Jeśli w grę wchodzi balkon trzeba się liczyć z tym, że ta przestrzeń jest mniejsza i koniecznie będzie trzeba szukać rozwiązań, które pozwolą maksymalnie wykorzystać przestrzeń tworząc miejsce, w którym spędzanie czasu będzie przyjemnością.

czytaj całość »
Jakie donice na taras wybrać? Jakie doniczki na balkon są najlepsze? Wskazówki, inspiracje
Jakie donice na taras wybrać? Jakie doniczki na balkon są najlepsze? Wskazówki, inspiracje

Atrakcyjna aranżacja balkonu uzależniona jest od wielu czynników. Z jednej strony trzeba mieć na uwadze dostępną przestrzeń, w ramach której aranżacja będzie realizowana, z drugiej pomysł na to jak możliwie najlepiej ją wykorzystać. Przygotowywane obecnie przez deweloperów balkony są coraz większe więc i możliwości aranżacji tej przestrzeni są inne niż w czasach, gdy balkony były bardzo małe. Dlatego w sklepach ogrodniczych znajdziemy wiele ciekawych propozycji, które będzie można wykorzystać, gdy chce się aranżować czy to balkon czy taras. Podstawa aranżacji takiej przestrzeni będzie zawsze roślinność, dlatego jej odpowiednie dobranie na balkon czy taras będzie kluczową kwestią, na którą warto będzie zwrócić uwagę. 

czytaj całość »
Jak urządzić balkon w bloku. Moja strefa relaksu
Jak urządzić balkon w bloku. Moja strefa relaksu

Jak urządzić balkon w bloku - strefa relaksu w domu

W blokach z okresu PRL balkon najczęściej był niewielkim dodatkiem do mieszkania nie większym niż 3-4 metry kwadratowe. Obecnie sytuacja wygląda już nieco inaczej i balkony z jakimi możemy się spotkać w nowym budownictwie są znacznie większe. Coraz więcej firm deweloperskich decyduje się je określać loggiami. Dostając 7-8, niekiedy 10 czy 12 metrów kwadratowych można już pomyśleć o ciekawej aranżacji tej przestrzeni, by w przestrzeni miejskiej stworzyć sobie namiastkę ogrodu. Jakie rozwiązania warto tam zastosować, by mieć praktyczną, funkcjonalną i estetyczną przestrzeń?

czytaj całość »
Jakie kwiaty na balkon wybrać. Od czego zacząć

Surfinie na tarasie

 

Chcąc w przestrzeni miejskiej stworzyć dla siebie namiastkę ogrodu trzeba wykorzystać potencjał jaki daje nam balkon. W nowoczesnym budownictwie coraz częściej powierzchnie balkonów są spore więc można ciekawie je aranżować. Niezależnie od estetycznych upodobań konkretnej osoby tym rozwiązaniem, które ma ponadczasowy charakter są kwiaty. Planując stworzenie na balkonie namiastki ogrodu nie można zapominać, że właśnie wybór odpowiednich kwiatów będzie kluczową kwestią. 

czytaj całość »
Zioła na balkonie? Co warto hodować?
Zioła na balkonie? Co warto hodować?

Balkony w blokach, które oferują nam coraz większą przestrzeń stają się dla wielu osób namiastką własnego ogrodu. Między innymi dlatego ciągle szuka się pomysłów na to jak balon wykończyć, wyposażyć, jakie rozwiązania zastosować, by stworzyć przestrzeń ciekawą estetycznie i funkcjonalną. Na uwadze warto mieć między innymi roślinność jaką będzie można wykorzystać na balkonie. Do niej zaś zaliczyć można zioła, które doskonale zastępują kwiaty, a jednocześnie dostarczą świetnego smaku do kuchni. W ofercie przygotowanej przez sklep Ogród i Dom można liczyć na świetny wybór donic, w których balkonowe zioła będą się mogły znaleźć. 

czytaj całość »
Technorattan czy rattan? Co wybrać na balkon?
Technorattan czy rattan? Co wybrać na balkon?

Tworząc wyposażenie balonu należy szukać atrakcyjnych rozwiązań estetycznych, które sprawią, że balkon stanie się namiastką ogrodu i spędzanie tam czasu będzie czystą przyjemnością. Jeśli balkon posiada odpowiednią przestrzeń należy mieć na uwadze wykorzystanie mebli, które pomogą stworzyć przestrzeń wypoczynkową i akcesoria, które sprawią, że balkon będzie się świetnie prezentował. Zaglądając do oferty przygotowanej przez sklep Ogród i Dom można zauważyć, że do najbardziej popularnych materiałów zalicza się obecnie rattan i technorattan. W związku z tym warto się im przyjrzeć, zobaczyć co je różni i jaki materiał warto wybrać. 

czytaj całość »
Nowoczesne osłony balkonowe - poznaj trendy
Nowoczesne osłony balkonowe - poznaj trendy

Balon w bloku to dla wielu szansa na to, by spędzać miło czas na świeżym powietrzu, korzystając z namiastki ogrodu, który przy odpowiednim przygotowaniu będzie stanowił miejsce, gdzie będzie można zadbać o swoją prywatność. Takiej zaś nie dostaniemy w publicznych parkach. Dlatego coraz więcej osób zwraca uwagę na rozwiązania, które można na balkonie zastosować, by stworzyć tam ciekawie prezentująca się atrakcyjną przestrzeń. Wśród tych elementów, o jakie warto zadbać znajdują się także osłony balkonowe. Znajdujące się między innymi w ofercie sklepu Ogród i Dom będą szansą na estetyczne i funkcjonalne wykończenie balkonu. Poznajcie najbardziej popularne trendy. 

czytaj całość »
Jak zasłonić się od sąsiadów? Maty na balkon
Jak zasłonić się od sąsiadów? Maty na balkon

Dla tych, którzy chcą wykończyć balkon tworząc tam swój mini ogród w sklepach przygotowanych jest bardzo wiele różnych produktów, po które będzie można sięgnąć. Tymi zróżnicowanymi materiałami można tworzyć praktyczną funkcjonalną przestrzeń. Można również zadbać o stworzenie takich warunków, w których łatwiej będzie chronić się przed warunkami atmosferycznymi czy też będzie można zadbać o swoją prywatność. Ta ostatnia kwestia jest szczególnie brana pod uwagę, gdy wybiera się osłony balkonowe. Warto więc zobaczyć co można znaleźć w sprzedaży i jakie propozycje pozwolą zachować prywatność na balkonie. 

czytaj całość »
Jak urządzić balkon? Najlepsze inspiracje
Jak urządzić balkon? Najlepsze inspiracje

Wiosna to czas, w którym będzie można pomyśleć o aranżacji balkonu. Wiele osób zastanawia się jak tą przestrzeń w bloku ciekawie zaaranżować, by stworzyć praktyczną, funkcjonalną przestrzeń. Tych kilka dodatkowych metrów w mieszkaniu, które pozwolą spędzić czas na świeżym powietrzu. W związku z tym warto pomyśleć o tym jak ta przestrzeń może być zaaranżowana, by dało się ją maksymalnie wykorzystać. To jakie możliwości będzie można wybierać uzależnione będzie w dużej mierze od przestrzeni jaką będzie się miało do dyspozycji. Można jednak mówić o kilku ciekawych pomysłach, które będzie warto wykorzystać niezależnie od wielkości balkonu i które będą się doskonale sprawdzać. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl