Opcje przeglądania
Dostępność

KAMA FLOWER - donice do domu i ogrodu w zgodzie z najnowszymi trendami

 

Modele

TRACINOAnakena CANICOGARAFIA MANACOR SILBAParga Olib

Ręcznie robione donice Kama Flower spośród donic i doniczek dostępnych na naszym rynku, wyróżniają się specyficznym i niepowtarzalnym wyglądem, sporą rozpiętością wielkości, oraz indywidualnym podejściem producenta do swoich wyrobów. Oferowanych jest 8 linii wzorniczych, w każdej znajdziemy kilka wielkości i kolorów.

 

Podstawowe kolory donic Kama Flower

Kolory donic Kama Flower

 

Materiały użyte do produkcji czyli kompozyty szklano-winyloestrowe i poliestrowe są gwarantem trwałości i niezawodności donic. Potwierdzeniem ogromnej wytrzymałości i niezawodności jest fakt produkcji łodzi i jachtów morskich z tych samych materiałów i w tej samej technologii. Mamy zatem świetny materiał o pożądanych cechach: odporności na wodę, zanieczyszczenia powietrza, mróz, stłuczenia, słońce - odporne na promieniowanie UV, zatem nie odbarwiają się tak szybko jak wiele innych produktów, nie kruszą się, z powodzeniem wytrzymają warunki miejskie bo są odporne na spaliny i czynniki biologiczne. Wszystkie donice serii Kama Flower mają zastosowanie zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz budynków, w miejscach użyteczności publicznej, w hotelach, w ogródkach restauracyjnych i wreszcie w naszych domach i ogrodach. Donice są łatwe w utrzymaniu, do czyszczenia wystarczy zastosować zwykły domowy preparat, który nie zawiera materiałów ściernych.

 

 Więcej o donicach Kama - porady i rady.

Rośliny możemy posadzić na dwa różne sposoby, tj. bezpośredni do donicy lub przy użyciu wewnętrznego wkładu. Oba są poprawne, wybór zależy od wielkości rośliny i miejsca docelowego ustawienia. Eksponowane na zewnątrz lub/i silniej rozrastające się krzewy, drzewka lub zielne rośliny o wielkiej masie części nadziemnej, jak np. Datury sadzimy bezpośrednio do donicy. Dla słabiej rosnących: kwiatów rocznych, bylin, krzewinek, roślin domowych, których korzenie zajmują niewielką objętość podłoża, oraz niewielkiej części nadziemnej, możemy wykorzystać opcjonalny wewnętrzny wkład. Donice z roślinami posadzonymi do wkładów można wyposażyć w kółka ( Parga nie posiada możliwości założenia kółek ) instalowane pod donicą, które są niewidoczne po założeniu.

Sadzenie roślin w donicach Kama Flower

Użytkowanie donic ogrodowych

 

Donice Kama możemy ustawić praktycznie w każdym miejscu bez względu na porę roku, nie mniej należy przestrzegać podstawowych zasad przy ich zastosowaniu na otwartej przestrzeni. Przed zimą niezbędne będzie sprawdzenie drożności donic ( w dolnej części powinny być nawiercone otwory odpływowe ) oraz zabezpieczenie przed zaleganiem i zalewaniem wodami opadowymi. Pamiętajmy, zamarzająca woda powiększa swoją objętość o około 10 procent, a siły naporu na ściany donicy mogą okazać się wystarczające do jej rozerwania. Proces ten zagraża nie tylko naszym donicom, wszystkie przedmioty z zalegającą wodą mogą ulec uszkodzeniu - warto o tym pamiętać!

 

Sadzenie roślin ustawianych na terenach zewnętrznych

 

Rośliny wrażliwe na mróz i pozostające na zewnątrz powinno się zabezpieczyć przed wymarzaniem. Donice od wewnątrz przy ściankach okładamy warstwą izolacyjną o grubości około 10 cm, dobrym izolatorem będzie styropian lub np. folia bąbelkowa.

Zabezpieczanie rośłin przed zimą

Czasem konieczne będzie dociążenie donic, które ustrzeże nas przed niespodziewanym przewróceniem przed silne podmuchy wiatru. Możemy to zrobić w bardzo prosty sposób, przez wypełnienie wnętrza woreczkami wypełnionymi piaskiem, żwirem, grysem czy kamykami.

Dociązenie donicy

 

Wymiary donic

Donice KAMA dostępne są na zamówienie, w ośmiu wzorach i kilku wysokościach od 45 cm aż po 125 cm, posiadają też różne przekroje. W linku podajemy szczegółowe zestawienie wielkości aktualnie produkowanych donic click . Donice posiadają w górnej części kołnierz służący do zawieszenia wewnętrznego wkładu, który można usunąć aby powiększyć otwór ( powiększenie o około 8 do 12 cm ) dla posadzenia większych egzemplarzy roślinnych.

 Donice Kama - warunki użytkowania donic

 Paleta Ral  - Click

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl