skryp Bing
Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

Pielęgnacja i dobór roślin

Pielęgnacja i dobór roślin - skorzystaj z naszej wiedzy!

Samodzielna aranżacja ogrodu może stanowić dość istotny problem, który jest związany przede wszystkim z doborem roślin oraz ich późniejszą pielęgnacją. Aby ogród stanowił kwintesencję piękna i estetyki przez cały rok, rośliny muszą być dobrane pod względem nasłonecznienia, gleby, a dodatkowo w czasie hodowli kolorowych rabat istotne jest odpowiednie ich nawadnianie i nawożenie zgodnie z zasadami.

Niestety w tej kwestii najczęściej bezproblemowo radzą sobie wyłącznie pasjonaci i specjaliści, którzy mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie w ogrodniczej materii. Dlatego przygotowaliśmy ofertę dla wymagających klientów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z przydomowym ogródkiem. Do dyspozycji oddajemy nie tylko wykwalifikowany zespół, ale przede wszystkim niezbędne akcesoria i produkty, dzięki którym pozornie zwykły ogród zmieni się w wyjątkową krainę zieleni.

dobór roślin

Udowadniamy, że pielęgnacja roślin doniczkowych może być łatwa i przyjemna pod warunkiem, że dysponujemy niezbędnym zasobem wiedzy na temat m.in. wymagań poszczególnych roślin oraz ich charakterystyki. W przeciwnym razie, wybrane rośliny mogą szybko przekwitnąć i nie wypuszczać nowych pąków, liście mogą więdnąć, a korzenie ulec zepsuciu i uszkodzeniu.  

 

Dobierz odpowiednie miejsce dla rośliny

Decydując się na rośliny doniczkowe trzeba mieć na uwadze nie tylko dobór odpowiedniej doniczki, ale przede wszystkim wszystkie inne czynności pielęgnacyjne, dopasowane do sezonu i warunków, w których roślina jest w stanie się rozwijać. Pielęgnacja roślin doniczkowych nie ogranicza się jedynie do cyklicznego podlewania i ewentualnego przesadzania. Zanim dokonasz zakupu konkretnej rośliny zorientuj się, czy miejsce, w którym chcesz ją postawić spełnia wszystkie wymagania.

pielęgnacja roślin doniczkowych

Roślina również może mieć problemy z aklimatyzacją. Najczęściej powodem tego jest ilość światła, która jest zbyt duża lub niewystarczająca w porównaniu do zapotrzebowania. Właśnie dlatego tak istotnym czynnikiem jest dobór rośliny pod kątem warunków, w których przyjdzie jej wzrastać. Czasem wystarczy zmienić miejsce np. na balkonie, aby więdnący kwiat odżył i zachwycał swoją barwą.

 

Wybierasz rośliny? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Wspomniane wcześniej nasłonecznienie to tylko jeden z czynników, na który warto zwrócić uwagę podczas właściwego doboru roślin do miejsca ich wzrostu. Nie bez znaczenia pozostaje dopływ świeżego powietrza, ochrona przed czynnikami zewnętrznymi w przypadku roślin doniczkowych w ogrodzie i na tarasie oraz czas poświęcony na pielęgnację w sezonie. Wiele roślin wymaga stałego podcinania oraz nawożenia. Kluczowym czynnikiem odpowiedzialnym za wzrost jest nawadnianie zgodnie z potrzebami i warunkami atmosferycznymi. Niezwykle ważnym aspektem w pielęgnacji roślin doniczkowych jest także dobór odpowiedniego podłoża oraz rodzaju doniczki.

pielęgnacja roślin

Dziurki w osłonce pomogą w zachowaniu odpowiedniej wilgotności. Zbyt duża ilość wody mogłaby doprowadzić do stopniowego gnicia łodygi, co osłabia jej strukturę, a tym samym prowadzi do obumarcia rośliny. W przypadku roślin zewnętrznych, ważne jest także ich odpowiednie zabezpieczenie przed przymrozkami.

Nie wiesz, czy wybrany kwiat możesz postawić w zaciemnionym miejscu na balkonie? A może Twoja obecna kompozycja kwiatowa nie przyjęła się zbyt dobrze? Chętnie pomożemy Ci we właściwym doborze i pielęgnacji Twoich ulubionych kwiatów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl