skryp Bing
Maty rattanowe i osłony balkonowe
Maty technorattanowe dwustronne

Maty rattanowe

Dlaczego warto zdecydować się na maty rattanowe?

Aktualnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się maty rattanowe. Dlaczego tak się dzieje? Jakie najważniejsze zalety ma profesjonalnie wykonana mata osłonowa tego typu? Gdzie te produkty są najczęściej stosowane? Czy ich montaż jest skomplikowany? Dowiedz się tego wszystkiego z naszego poradnika.

Bardzo duża odporność na rozmaite warunki atmosferyczne

Profesjonalne maty osłonowe są wykonywane ze starannie wyselekcjonowanych materiałów. Dzięki temu w czasie produkcji stosuje się tylko komponenty najwyższej jakości. To natomiast przekłada się na końcowe właściwości. Warto wiedzieć, że maty technorattanowe są bardzo odporne na rozmaite warunki atmosferyczne. Mogą być zatem bez żadnego problemu stosowane np. w okresie zimowym. Pamiętaj, że technorattan jest odporny m.in. na niskie temperatury, a także opady atmosferyczne. Maty tego typu radzą sobie też z takimi aspektami, jak silny wiatr, czy duża wilgoć… To nie wszystko. Nowoczesna rattanowa mata na wymiar znakomicie sprawdza się w miesiącach letnich, kiedy to nie brakuje słońca i wysokich temperatur. Te produkty są wysoce odporne również na szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe. Charakteryzuje je trwałość (zachowują kolor przez wiele lat oraz nie ulegają deformacjom) i możliwość użytkowania przez długie lata. Istotna jest jeszcze jedna cecha maty technorattanowej – jest nieprześwitująca ale też nie blokuje przepływu powietrza co zdecydowanie ułatwia szybkie obsychanie po deszczu. Mat nie trzeba zdejmować na zimę - jest odporna na warunki atmosferyczne. Czym jeszcze cechują się takie maty osłonowe? Na pewno swoim bardzo estetycznym wyglądem i ciekawą kolorystyką. Dzięki temu można kształtować idealne zestawienia ogrodowe oraz tworzyć odpowiednie kompozycje zachowując przy tym estetykę i wysokie walory wizualne - biorąc pod uwagę nasze posesje. W procesie produkcji stosuje się polietylen, a materiał ten w połączeniu z optymalnym zabezpieczeniem termicznym sprawia, że jest to naprawdę mata na lata. Wszak te produkty nie ulegają rozkładowi, dlatego mogą być swobodnie stosowane przez bardzo długi okres.

Szerokie możliwości dotyczące zastosowania

Kiedy taka mata osłonowa jest wybierana? Okazuje się, że chętnych nie brakuje. Profesjonalne maty rattanowe są kupowane przez Klientów mieszkających na wsiach, w miasteczkach lub wielkich miastach. Wszak te produkty mają rozmaite funkcje. Nie tylko poprawiają walory wizualne, nie brakuje im też właściwości ochronnych. W jakich miejscach można je swobodnie zainstalować? Właściwie w większości miejsc i na większości podłoży, zarówno pełnych jak i ażurowych. Mata rattanowa to między innymi skuteczna osłona balkonowa. Dlaczego? Taka mata balkonowa bardzo dobrze chroni przed rozmaitymi (wymienionymi wyżej) warunkami atmosferycznymi. Na dodatek profesjonalnie wykonane maty balkonowe na wymiar (dostosowane do potrzeb konkretnego Klienta) zapewniają znacznie większą prywatność. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób mieszkających w pobliżu innych budynków, zakładów produkcyjnych itp.

 

Mata technorattan jako osłona balkonowa  Mata osłonowa technorattan na ogrodzeniu

 

Co jeszcze sprawia, że warto stosować osłony balkonowe? Elegancka mata technorattan na metry zabezpiecza przed kurzem. To powoduje, że jest nam zdecydowanie łatwiej zadbać o porządek na balkonie, tarasie, parapecie itp. Gdzie jeszcze może być zastosowany rattan na metry? Okazuje się, że takim produktom nie brakuje uniwersalności. Nowoczesne maty na metry wykonane z polietylenu z dodatkiem barwników są montowane również w przypadku ogrodzeń i na murach.

 

mata technorattan-osłona na mur  Mata technorattanowa na ogrodzeniu

 

Dlaczego warto? Profesjonalnie wyprodukowana mata ogrodowa jest wytrzymała, elegancka i bardzo uniwersalna. Wszak pasuje do rozmaitych typów takich konstrukcji. Sprawdza się w przypadku ogrodzeń ażurowych, a także tych nie mających żadnych prześwitów. Warto wspomnieć także o innej kwestii. Osłona balkonowa z technorattanu sprawia, że dzieci i zwierzęta są zdecydowanie bardziej bezpieczne w czasie przebywania w tym miejscu. Porządne maty świetnie wywiązują się zatem z rozmaitych zadań.

Spore możliwości wyboru

Nie da się ukryć, że maty rattanowe są wyjątkowo wszechstronne. Pasują bowiem do rozmaitych budynków, konstrukcji, a także różnych stylów aranżacyjnych. Jest to zaś możliwe, ponieważ w porządnych sklepach z takim asortymentem nie brakuje wyboru. Zainteresowani tym tematem Klienci mają zatem szerokie pole do manewru. Do wyboru są np. maty balkonowe na wymiar w urozmaiconej kolorystyce. Dzięki temu szybko i bez problemu dopasujesz te elementy wyposażenia do danego miejsca. Możliwości kolorystyczne to nie wszystko, osłony na metry są sprzedawane w rozmaitych gabarytach. Jeśli chodzi o szerokość, to waha się ona w przedziale od 50 cm do 200 cm. Są to uniwersalne i zdecydowanie najczęściej stosowane rozmiary. Możesz zatem swobodnie zamontować jako osłony balkonowe na wymiar lub na innych powierzchniach. Maty z technorattanu mają szeroki wachlarz zastosowań:

  • na balustradach balkonowych,
  • tarasach,
  • patio,
  • ogrodzeniach
  • ścianach

Jeśli chodzi o długość, to jest ona docinana (w zależności od gabarytów konkretnej lokalizacji). To nie wszystko, profesjonalnie wykonane maty technorattanowe mogą być dodatkowo docinane przez Klienta. Nie jest to trudne zadanie do wykonania, a można je zrealizować nawet przy użyciu… zwykłych nożyczek.

Maty technorattanowe a montaż

Okazuje się, że montaż jest bardzo prosty. Nawet dla laika, który wcześniej nie miał do czynienia z takimi produktami. Z czego to wynika? M.in. maty technorattanowe cechują się małą wagą. Dodatkowo są sprzedawane w odpowiednich rozmiarach (tak, jak wspominaliśmy, możesz również sam wykonać ewentualne docinanie na interesującą Cię długość). Warto zaznaczyć, że Klienci mają do wyboru kilka rodzajów tych produktów. Wyróżniamy maty oczkowane i nieoczkowane. Dzięki temu łatwiej je dopasować do balkonu, tarasu, ogrodzenia… Każda mata oczkowana i nieoczkowana charakteryzuje się dużą elastycznością. Na skutek tego Klienci szybko poradzą sobie z montażem - nawet uwzględniając relatywnie skomplikowane konstrukcje. Bardzo często wybierane są m.in. osłony balkonowe oczkowane. Dlaczego? Taka mata maskująca na balkon ma zainstalowane po obwodzie oczka stalowe ułatwiające montaż, jest elegancka, chroni przed rozmaitymi warunkami atmosferycznymi, zapewnia prywatność, a na dodatek może być kupiona naprawdę stosunkowo tanio.

Zobacz naszą ofertę na Maty rattanowe

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl